Запаморочення та втрата свідомості при заняттях бігом

Почуття запаморочення під час бігу досить неприємне явище, яке може трапитися з кожним. Якщо ви відчуваєте легке запаморочення під час тренування, то можете визначити причину, по якій це відбувається, щоб якось вплинути на неї.

Запаморочення під час бігу може варіюватися від помірного подразнення до серйозної нестабільності, яка може вплинути на якість вашого тренування або задоволення після нього.

Цей стан може супроводжуватися безліччю симптомів, таких як почуття втрати рівноваги, помутніння зору, нудоти, важкої або плаваючої голови чи слабкості. Симптоми можуть раптово проявитися під час або після бігу або поступово наростати.

Основні причини запаморочення під час бігу

1. Падіння артеріального тиску

Якщо ви відчуваєте раптове запаморочення або запаморочення відразу після особливо інтенсивного бігу, причиною може бути низький кров'яний тиск.

Під час бігу ваша серцево-судинна і м'язова система активно скорочуються, передаючи кров з нижніх кінцівок назад в серце і в іншу частину тіла, особливо в мозок. Коли ви різко зменшуєте інтенсивність або зупиняєтеся ваше серце і м'язи швидко повертаються до свого звичайного темпу, що зменшує кровообіг, і призводить до запаморочення або слабкості.

Хоча і падінню артеріального тиску не завжди можливо запобігти, але можна зробити так щоб різкий перепад був більш плавним. Для цього потрібно поступово переходити від інтенсивного бігу до спокійнішого, також і плавно переходити на крок замість різких зупинок.

Дайте вашому тілу достатньо часу, щоб поступово і повільно повернутися до нормального стану спокою.

2. Зневоднення

Нудота і запаморочення є симптомами зневоднення. На додаток до втрати рідини ви також втрачаєте електроліти, особливо натрій, що допомагає підтримувати водний баланс і правильне функціонування організму. Дисбаланс електролітів також може викликати запаморочення.

Кращий спосіб запобігти зневоднення - це пити багато води протягом дня. Також пийте одну-дві склянки води за годину до виходу на пробіжку.

Крім того, не забувайте брати з собою воду на тривалі заняття, особливо під час тренувань в спеку. Намагайтеся пити близько 200-300 мл кожні 30 хвилин.

3. Низький рівень цукру в крові

Ваша дієта також має значення. Біг на порожній шлунок може призвести до низького рівня цукру в крові або до гіпоглікемії.

Їжа - це енергія, і якщо ви пропускаєте прийоми їжі, у вас не буде палива, необхідного для потрібного навантаження. Виходячи на пробіжку на голодний шлунок ви ризикуєте десь на другому кілометрі повністю видихнутися і відчути на собі всі принади запаморочення або навіть втрати свідомості.

Якщо у вас немає діабету, запобігти цьому легко, просто правильно харчуйтесь в потрібний час.

Замість того, щоб тренуватися на порожній шлунок, з'їжте легку їжу, яка містить вуглеводи (крупи, хлібобулочні і макаронні вироби з цільного зерна).

4. Неправильне дихання

Якщо ви, як правило, затримуєте дихання або використовуєте неглибоке дихання під час бігу, то можливо, ваше серце може не закачувати в мозок достатньої кількість насиченої киснем крові.

Дихання під час бігу повинно бути ритмічним, вдихайте глибоко, намагайтеся робити вдих м'язами живота. Щоб не помилитися дотримуйтеся розмовного темпу. Це означає що ви повинні говорити під час бігу, не задихаючись. Якщо ви більше не можете контролювати своє дихання під час бігу, зменшіть інтенсивність тренування або зупиніться, щоб відпочити і відновитися. Ви також можете синхронізувати дихання з вашими кроками під час бігу.

Якщо ігнорувати запаморочення, воно може перерости в непритомність.

І те й інше саме по собі не є небезпечним, але втрата свідомості під час бігу може призвести до травм. Навіть раптове запаморочення при бігу на високих швидкостях може призвести до втрати рівноваги і падіння на землю. Залежно від вашого оточення та швидкості бігу, ви можете згодом вдаритися головою, підвернути щиколотку або подряпати коліна і лікті.

Якщо ви біжите і починаєте відчувати, що можете втратити свідомість, негайно припиніть біг і сядьте. Це допоможе знизити ризик отримання серйозної травми від раптового падіння.

Щоб перестрахувати себе в подібних ситуаціях, використовуйте ID браслети, на яких вказується контактна інформацію, необхідна для отримання допомоги або медичного обслуговування. ID браслети - це рішення, яке може врятувати вам життя, якщо ви коли-небудь станете жертвою непередбачених обставин. У таких випадках браслет буде говорити за вас, якщо ви не зможете.





Підписка на новини: